Tajemniczy projekt MV Agusta. Co to może być?

Czwartego września dowiemy się, co oznacza tajemnicze zdjęcie, które pojawiło się w portalach społecznościowych na profilu producenta motocykli MV Agusta. Obecnie wiadomo tylko, że w projekcie udział bierze Zagato, czyli szacowna firma z Milanu, której zawdzięczamy tak niezwykłe samochody jak np. Aston Martin DB7 Zagato z 2003 roku, czy Spyker C12 Zagato.

Historia Zagato liczy już sobie 100 lat i dotyczy właściwie wyłącznie samochodów, dlatego tym ciekawsza jest współpraca włoskiej marki z producentem motocykli. Przypomnijmy jeszcze, że to nie pierwszy raz, kiedy MV Agusta nawiązuje współpracę z firmą stricte samochodową.

Foto: Twitter, MV Agusta Motor @mvagustamotor
Foto: Twitter, MV Agusta Motor @mvagustamotor

Pierwszym partnerem Włochów z tej branży był Mercedes-AMG. Niemcy zakupili w 2014 roku 25 % udziałów i zainwestowali w sprzedaż motocykli MV Agusta, które pojawiły się w wybranych salonach AMG w całej Europie.

To rzeczywiście pomogło Włochom zwiększyć sprzedaż w 2015 roku – tylko w Wielkiej Brytanii wzrosła ona o 140 % w odniesieniu do analogicznego okresu 2014 roku (w Hiszpanii 54 %, w Niemczech 26 %). 2015 rok przyniósł także premierę Turismo Veloce i ostatecznie wzrost przychodów o łącznie 30 %.

Być może MV Agusta chce wykorzystać hossę prezentując zupełnie nowy motocykl. Hasło „Exploring news horizons…”, może tak naprawdę oznaczać wszystko. Na wyjaśnienie tej zagadki musimy poczekać jeszcze miesiąc.

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: