Ruszyły zapisy na The Distinguished Gentleman’s Ride 2016!

Można już zapisać się na tegoroczną edycję The Distinguished Gentleman’s Ride, którą zaplanowano na 25 września. Przypomnijmy, że w zeszłym roku fani klasyków i garniturów mieli swoje święto w 402 miastach i 70 krajach na całym świecie, a według licznika na stronie eventu, wzięło w nim udział ponad 23 tysiące zmotoryzowanych dżentelmenów.

The Distinguished Gentleman’s Ride. Foto: gentlemansride.com
The Distinguished Gentleman’s Ride. Foto: gentlemansride.com

Czym jest The Distinguished Gentleman’s Ride? Przede wszystkim chodzi o myśl przewodnią imprezy, czyli podniesienie świadomości wśród ludzi i finansowe wsparcie badań nad sposobami walki z nowotworem, a konkretnie rakiem prostaty. Tegoroczny cel to zebranie 5 mln dolarów na badania i prewencję przeciw chorobie.

Po drugie wydarzenie jest nietypowe, bo przeznaczone dla posiadaczy klimatycznych cafe racerów, bobberów, scramblerów, truckerów i innych customowych, najpiękniejszych maszyn. Ważny jest nie tylko motocykl, ale i jego posiadacz, który ma być ubrany zgodnie z najlepszymi wzorcami elegancji lub po prosty klimatycznie i szykownie zarazem.

W zeszłym roku patronatem imprezy w Polsce był Triumph, zaś spotkanie uczestników miało miejsce w czterech miastach, tzn. Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. W tegorocznym wydaniu, motocyklowe wydarzenie również wspierane jest przez angielskiego Triumpha, do którego dołączyła firma Zenith – producent zegarków.

Dotychczas zarejestrowało się już ponad 3,4 tysiąca uczestników, którzy wpłacili łącznie niemal 60 tysięcy dolarów. W Polsce dostępną są obecnie jedynie trzy miasta, na ulicach których pojawią się uczestnicy The Distinguished Gentleman’s Ride 2016. Są to Kraków, Warszawa i Wrocław. Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj.

Źródło: gentlemansride.com

%d bloggers like this: