Oficjalna prezentacja Hondy CBR250RR

Na początku bieżącego roku zastanawialiśmy się, czy „ćwiartka” Hondy, która produkowana była przez kilkanaście lat do roku 1999, powróci na salony.

Dobre wieści bardzo szybko zostały potwierdzone, zresztą prototyp powstał już w 2015 roku, natomiast dziś możemy wreszcie podziwiać spadkobiercę legendy. Motocykl został pokazany w indonezyjskiej Dżakarcie.

CBR250RR. Foto: Honda
CBR250RR. Foto: Honda

Dwucylindrowa rzędówka o pojemności 250 cm3 została zaprojektowana od podstaw. Chłodzony cieczą silnik współpracuje z sześciostopniową skrzynią. Z ciekawostek warto wspomnieć o przepustnicy ride-by-wire z czujnikiem położenia, dostępnym zestawie map zapłonu, kontroli trakcji i regulowanym zawieszeniu upside down.


All New Honda CBR250RR. Źródło: YT, Welovehonda Indonesia

CBR250RR ma ostre kąty i agresywny wygląd, co na pewno spodoba się fanom prędkości i sportowego stylu. Również malowanie prezentuje się świetnie, a czerwone aplikacje podkreślają wszechobecną czerń.

Co prawda motocykl przeznaczony jest na rynki Indonezji i Tajlandii, ale w Europie spodziewamy się zobaczyć nieco mocniejszą wersję o pojemności 299 cm3. Kiedy? Najpewniej już w przyszły roku. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

%d bloggers like this: