Zapisałeś się już na GS Trophy 2016?

W dniach 3-4 września odbędzie się kolejna edycja motocyklowego wydarzenia BMW Motorrad. GS Trophy to cykliczna impreza o charakterze przygodowo-turystycznym mająca na celu integrację motocyklistów spod znaku biało-niebieskiego śmigła. Bazą XI edycji GS Trophy jest półwysep jeziora Dadaj, 30 kilometrów od Olsztyna w kierunku Mrągowa wśród malowniczych, mazurskich lasów.

Foto: gstrophy.pl
Foto: gstrophy.pl

Podczas corocznych spotkań można poznać nowinki techniczne, poprawić swoje umiejętności z jazdy i oczywiście doskonale spędzić czas. Warto dodać, że nagroda główna dla trójki zwycięzców to udział w przyszłorocznej edycji światowej na koszt BMW.

Organizatorzy zaplanowali trzy trasy – turystyczną, adventure i adventure pro. Pierwsza polega na samodzielnym przejeździe według otrzymanych od organizatora wytycznych nawigacyjnych.

Foto: gstrophy.pl
Foto: gstrophy.pl

Na trasie będą punkty kontrolne, których stuprocentowe „zaliczenie” będzie uprawniało do wzięcia udziału w losowaniu trzech cennych nagród ufundowanych przez BMW Motorrad Polska. Droga będzie prowadzona w 100% asfaltami.

Trasa adventure to przejazd w grupach z przewodnikami, który zostanie prowadzony w ok. 20% drogami asfaltowymi i w ok. 80% utwardzonymi odcinkami szutrowymi. Jest to trasa krajobrazowa prowadzona lasami wśród okolicznych jezior. Podczas przejazdu przewodnicy w miarę potrzeb będą instruowali grupę o sposobie pokonywania trudniejszych odcinków.

Foto: gstrophy.pl

Ostatnie wyzwanie, czyli adventure pro to samodzielny przejazd według otrzymanych od organizatora wytycznych nawigacyjnych. Na trasie przejazdu dla startujących zawodników oprócz pięknych widoków, ciekawych dróg, organizatorzy przygotowali punktowane konkurencje ukryte na punktach kontrolnych. Przejazd zaplanowano w ok. 15% drogami asfaltowymi i w 85% utwardzonymi odcinkami szutrowymi. Warunki rejestracji znajdziecie tutaj.

Źródło: gstrophy.pl

%d bloggers like this: