Motocykliści z Warszawy chcą jeździć po buspasach. Pomożesz?

Specyfika jazdy w mieście oznacza m.in. konieczność ciągłego przebijania się przez zakorkowanie arterie metropolii. Kierowcy samochodów po prostu muszą stać, natomiast motocykliści maja najczęściej kilka alternatyw, wśród których przeciskanie się pomiędzy autami jest najpopularniejszą metodą na wyrwanie się z impasu.

Foto: Inforiders.pl
Foto: Inforiders.pl

Innym rozwiązaniem, ostatnio szeroki dyskutowanym, jest użycie buspasów. Pasy wyłączone dla pozostałych uczestników ruchu najczęściej są puste, bo autobusy pojawiają się na ich dość sporadycznie. Dynamiczne i szybkie motocykle mogłyby również z nich korzystać, co nie powinno w żaden sposób wpłynąć na płynność przemieszczania się pojazdów komunikacji miejskiej, a dla motocyklistów oznaczałoby wygodę i poprawę bezpieczeństwa.

Powyższe usprawnienie obowiązuje już m.in. w Gdańsku, Rzeszowie, Bydgoszczy, Szczecinie, Krakowie, czy Łodzi. Obecnie z podobnego rozwiązania chce skorzystać stolica. Aby rzecz się udała, konieczny jest apel do Pani Prezydent, Rady Miasta, do dyrekcji Zarządu Dróg Miejskich i Zarządu Transportu Miejskiego. Wszyscy zainteresowani mogą podpisać się pod petycją tutaj.

%d bloggers like this: