Motocykliści też już mają swoje Endomondo!

Na pewno znacie fenomen aplikacji sportowych w rodzaju Endomondo, Runtastic czy RunKeeper. Każda z nich pozwala mierzyć swoje osiągnięcia, zliczać kilometry i kalorie, ale również dzielić się wynikami i rekordami ze znajomymi. Skoro to działa tak dobrze w przypadku tradycyjnych dyscyplin, dlaczego nie zrobić podobnej platformy dla zwolenników aktywności na dwóch kółkach?

Rever. Foto: BMW
Rever. Foto: BMW

Na taki pomysł wpadło BMW. Niemiecka firma zainwestowała we współpracę z amerykańskim startupem o nazwie Rever. Pod tą nazwą kryje się aplikacja społecznościowa, która wystartowała w zeszłym roku, a jej popularność ciągle rośnie, aktualnie jest obecna w ponad 100 krajach.

Poza możliwością dzielenia się z innymi użytkownikami swoimi wynikami, Rever ma kilka innych ciekawych pomysłów, np. tabele z wynikami – najdłuższy dystans, najlepszy czas przejazdu, itd. Zapisy dokonane przez motocyklistów mogą również posłużyć do zabawy w licznych konkursach organizowanych przez Rever, w których do wygrania są ciekawe nagrody (ten system działa już z powodzeniem w przywoływanych na wstępie aplikacjach sportowych).

Rever. Foto: BMW
Rever. Foto: BMW

Nie wiadomo jeszcze czy Rever trafi do pakietu narzędzi BMW, czy będzie działać samodzielnie w ramach niemieckiego koncernu. To się zapewne jeszcze okaże. W każdym razie pomysł jest bardzo dobry.

W końcu już dziś motocykliści skupiają się na licznych forach i z chęcią dzielą się swoimi trasami. Specjalna aplikacja przeznaczona do tego celu mogłaby być bardzo pomocna, tak samo jak możliwość organizowania motocyklach rajdów, na które można by zaprosić znajomych.

Rever. Foto: BMW
Rever. Foto: BMW

Rever można pobrać choćby ze Sklepu Play. Aplikacja jest obecnie w fazie beta i nie trzeba za nią płacić.

Źródło: bmwblog.com

%d bloggers like this: