UNKNOWN Industries dają czadu na motocyklach marki Harley-Davidson

Ekipa UNKNOWN Industries to przede wszystkim bezkompromisowi stunterzy, którzy potrafią sprawić, że najtrudniejsze motocyklowe tricki wydają się proste i łatwe w wykonaniu. To tym bardziej zdumiewające, że team UI dokazuje na motocyklach, które rzadko łączone są ze stuntem, czyli ciężkich maszynach Harleya-Davidsona.

Foto: Unknown Industries
Foto: Unknown Industries

UNKNOWN Industriess to czterech zawodników: Logan “Wheelie Pig” Lackey, Buddy Suttle, Nick Leonetti i Kade Gates, którzy działają na polu motocyklowej kaskaderki już od 11 lat. Wszystko zaczęło się w 2005 roku, kiedy Buddy Suttle odpalił na You Tube kanał pod nazwą „Harley Wheelies”.

Krótkie filmiki z wyczynami Buddy’ego i Nicka Leonetti cieszyły się sporą popularnością i do dziś uzyskały ponad 5 milionów odsłon. To przekonało  kaskadera, że podąża dobrą drogą.


The UNKNOWN Ride (4K) – UNKNOWN Industries. Źródło: YT, Unknown Industries

Co ciekawe, Buddy i jego ekipa starają się jak najmniej modyfikować wyczynowe motocykle, których używają podczas pokazów. Jedynym z ulubionych motocykli UNKNOWN Industries jest Harley-Davidson FXR.

Niektóre przeróbki są konieczne, jak np. zamiana pasa napędowego na łańcuch, wzmocnienie zawieszenia i amortyzatorów, bez czego niektóre karkołomne skoki mogłyby okazać się zbyt niebezpieczne.

Od lewej: Logan "Wheelie Pig" Lackey, Buddy Suttle, Nick Leonetti i Kade Gates. Foto: UNKNOWN Industries
Od lewej: Logan “Wheelie Pig” Lackey, Buddy Suttle, Nick Leonetti i Kade Gates. Foto: UNKNOWN Industries

Najnowszy film UNKNOWN Industries to znakomity pokaz świetnego opanowania motocykli, ale przede wszystkim olbrzymie poczucie humoru, autoironii i dobrej zabawy ekipy Suttle’a. Koniecznie zobaczcie powyższe wideo.

%d bloggers like this: