Nowy motocykl na 33-lecie działalności firmy TVS

TVS Motor Company to trzeci w kolejności producent motocykli w Indiach. Firma powstała w 1978 roku i dotychczas wyprodukowała ponad 3 miliony jednośladów. Jednocześnie TVS to drugi największy eksporter w Indiach, który wysyła swoje produkty do ponad 60 krajów świata.

Warto przypomnieć, ze to właśnie TVS wiąże obecnie z BMW umowa dotycząca motocykla G310R, który produkowany jest dla Niemców w indyjskich fabrykach. Umowa Niemców z TVS dotycząca modelu G310R oznacza również budowę własnej jednostki w oparciu o technologię bawarskiego koncernu.

Akula. Foto, Twitter, AVS
Akula. Foto, Twitter, TVS

Projekt o nazwie Akula wykorzystuje jednostkę napędową, zawieszenie, układ wydechowy i hamulce z G310R. Nowy jest projekt obudowy, rama i tłumiki. Na razie o Akula wiadomo jeszcze niewiele. Pewnym zmianom na pewno zostanie poddany oryginalny silnik Niemców, który w wydaniu Akula ma mieć lepsze osiągi.

W mediach motocyklowych pojawiła się informacja, że docelowo motocykl będzie zwał się Apache RTR 310, zaś na Twitterze TVS niedawno opublikowano powyższe zdjęcie. Fani z niecierpliwością oczekują premiery motocykla.

Źródło: ibitimes.co.in

%d bloggers like this: