Harley-Davidson ma problemy z hamulcami?

Urząd bezpieczeństwa drogowego w Stanach Zjednoczonych (NHTSA) rozpoczął śledztwo dotyczące problemu z hamulcami w motocyklach marki Harley-Davidson.

Chodzi o 43 skargi oraz 3 wypadki i 2 zdarzenia, w których byli ranni. Wszystkie sytuacje dotyczyły źle działających hamulców. W sumie postępowanie może dotyczyć aż 430 tysięcy motocykli z logo H-D, wyprodukowanych w latach od 2008 do 2011.

Foto: Harley-Davidson
Foto: Harley-Davidson

Sprawa nie jest zupełnie jednoznaczna, ponieważ Harley wskazuje na konieczność wymiany płynu hamulcowego co dwa lata, natomiast użytkownicy mogli nie dopełnić tego obowiązku. NHTSA argumentuje jednak, że nawet w takim przypadku niedopuszczalny jest nagły, całkowity brak hamowania.

W ostatnich dniach zawirowania wokół Harleya były wyjątkowo duże. Zaledwie kilka dni temu pojawiły się pogłoski o tym, ze firma może zostać przejęta przez fundusz Kolberg Kravis & Robers, co spowodowało 20 procentowy wzrost cen akcji. Obserwatorzy czekają aktualnie na publikacje bilansu za II kwartał, który pojawi się 28 lipca.

Harley musi obecnie zmagać się z wieloma problemami. Po pierwsze nacisk japońskich marek, takich jak Yamaha czy Honda stał się silniejszy, bowiem Japończycy budują wiele mniejszych motocykli z rodziny neoklasyków, które przyciągają uwagę młodszych motocyklistów.

Po drugie rośnie presja ze strony marki Indian, należącej do koncernu Polaris. Indian sukcesywnie wzbogaca swoją ofertę i prowadzi bardzo udaną politykę marketingową, przypomnijmy choćby wsparcie dla programu Veterans Charity Ride to Sturgis Motorcycle Therapy.

Źródło: drivespark.com

%d bloggers like this: