XSR700 Otokomae od Ad Hoc to dzieło sztuki?

Program Yamaha Yard Built ma nowego przedstawiciela, minimalistyczną wersję XSR700 Otokomae od Ad Hoc Cafe Racers. Niektórzy mogą stwierdzić, że ten motocykl jest brzydki, ale jedno jest pewne – nie da się przejść obok niego obojętnie.

XSR700 Otokomae. Foto: Ad Hoc/ Yamaha
XSR700 Otokomae. Foto: Ad Hoc/ Yamaha

To maszyna, która posiada cechy kilku stylów, trochę cafe racera, nieco street trackera i całkiem sporo street fightera. To radykalna a jednocześnie odważna wersja, która udowadnia jak wiele można zrobić z motocykla Yamahy, jeśli znajdzie się we właściwych rękach.

David Gonzalez z Ad Hoc chciał zbudować motocykl, który będzie emanował indywidualnością. Przód został wymieniony w całości – pochodzi od MT-09. Kierownica została zaczerpniętą z YZF-R6. Część R6 to również szereg innych elementów, choćby pompa hamulcowa. Podłużne, przydymione oko przedniego reflektora oraz wspornik pochodzą od MT-01.


Yard Built XSR700 Otokomae by AD HOC Cafè Racer. Źródło: Yamaha Motor Europe

Felgi w projekcie Gonzaleza to znana marka Borrani, które połączono z oponami Pirelli Anakee 3. Przedział silnikowy został ogołocony m.in. przez wyrzucenie airboxa. Dla zachowania zwięzłości, chłodnica została pomalowana na czarno, co sprawia, że nie jest tak mocno wyeksponowana jak w oryginale. Dwa niebieskie, ochronne pałąki mają na celu połączyć optycznie tę sekcję z bakiem.

Na uwagę zasługują jeszcze miniaturowe, tylne światłą LED i kierunkowskazy. Oryginały były według Gonzaleza nieco za ciężkie. Tylna rama pomocnicza została zaprojektowania bez uwzględnienia miejsca dla pasażera, bo tu nie ma miejsca na półśrodki. Minimalistyczny styl podkreśla jeszcze agresywny wydech w stylu MotoGP i skrócone siodło z podniesioną rufą.

XSR700 Otokomae. Foto: Ad Hoc/ Yamaha
XSR700 Otokomae. Foto: Ad Hoc/ Yamaha

Czy plastikowy błękit kojarzący się z przecenioną mydelniczką, pasuje do groźnego XSR700 Otokomae? To odważna kombinacja, może nieco szalona, ale dzięki temu chyba bardzo pociągająca. Nie uważacie?

%d bloggers like this: