Firma Indian wspiera amerykańskich weteranów

Już drugi raz z rzędu firma Indian sponsoruje niesamowitą motocyklową podróż dla dwudziestu amerykańskich weteranów wojskowych, którzy podczas służby dla kraju zostali ranni i w wyniku odniesionych obrażeń utracili górne lub dolne kończyny.

Foto: Indian Motorcycle
Foto: Indian Motorcycle

Motocyklowa wyprawa trwa dziewięć dni. Trasa przejazdu wiedzie przez najpiękniejsze drogi Ameryki, a dokładnie od Los Angeles do Sturgis w stanie Dakota Południowa. Oczywiście miejsce docelowe jest nieprzypadkowe, bo w Sturgis odbywa się co roku jedna z największych w USA imprez branży motocyklowej, która ma bardzo swobodny klimat będący połączeniem zlotu, festiwalu i zabawy.

Początki Sturgis Motorcycle Rally sięgają 1938 roku, a więc jest to również jeden z najstarszych zlotów na świecie. SMR ma co prawda w nazwie słowo “rajd”, bo jazdy motocyklowe są nieodłącznym elementem tego wydarzenia, ale na pewno nie najważniejszym. Warto jeszcze dodać, że to w niewielkim miasteczku w słonecznej Dakocie swoją premierę miał Indian Chief.


2016 Veterans Charity Ride – Indian Motorcycle. Źródło: Indian Motorcycle

Weterani wyruszą w podróż do motocyklowej Mekki w ramach programu Veterans Charity Ride to Sturgis Motorcycle Therapy. Chodzi o to, aby ta niesamowita przygoda stała się nowym etapem w ich życiu oraz by odzyskali wiarę w siebie, własne siły, i nie poddawali się depresji.

To właśnie spotkania z dziesiątkami innych ludzi, rozmowy i motocykle mają im w tym pomóc. Akcję wspiera m.in. znany aktor i producent Mark Wahlberg.

%d bloggers like this: