Ducati 1299 Panigale S Anniversario na rocznicę włoskiej marki

Podczas Ducati Bike Week 2016, czyli wydarzenia, którego głównym celem było uczczenie 90-lecia marki, na scenie pojawił się specjalna, wyprodukowaną na tę okoliczność wersja Panigale S 1299.

Ducati 1299 Panigale S Anniversario. Foto: Ducati
Ducati 1299 Panigale S Anniversario. Foto: Ducati

Inżynierowie Ducati zadbali nie tylko o wyjątkowy wygląda maszyny. Nietypowa wersja motocykla zyskała m.in. ulepszony system DTC EVO (Ducati Traction Control) zapobiegający poślizgom tylnego koła podczas przyspieszania, który w fabrycznych jednośladach pojawi się dopiero w przyszłym sezonie.

Poprawiono też Ducati Wheeli Control, który lepiej współpracuje z IMU (Internal Measurement Unit), tzn. elektroniczną jednostką interpretującą dane z wszystkich czujników, m.in. żyroskopu (dostarcza danych o wychyleniu jednośladu).

Ducati 1299 Panigale S Anniversario. Źródło: Ducati

Motocykl jest ponadto lżejszy o 2,5 kg i ozdobiony złotymi elementami, m.in. wyjątkową wersją tłumika Akrapovic i felgami Marchesini. Ducati przygotowało jedynie 500 egzemplarzy Panigale S 1299 Anniversario. Cena motocykla na 90-rocznicę włoskiej firmy nie jest niska, wynosi 29 000 dolarów.

%d bloggers like this: