Motocyklista w opałach. Staranowany, mimo że doskonale widoczny

Zasady opuszczania pasa dojazdowego są bardzo proste – należy ustąpić pierwszeństwa pojazdom poruszającym się po jezdni i włączyć do ruchu wówczas, gdy pojawi się taka możliwość. Kobieta na nagraniu najwyraźniej uważa, że to ona ma pierwszeństwo i niemal taranuje motocyklistę.

Zipper Merge. Foto: YT, CrashTestDave
Zipper Merge. Foto: YT, CrashTestDave

Właściwie można odnieść wrażenie, że kobieta nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia jakie stworzyła. Chyba nic nie widzi i nie słyszy, mimo że motocyklista używa klaksonu, krzyczy i przeklina. Nerwy właściciela jednośladu można zrozumieć, bo to on jest narażony na zepchnięcie ze swojego toru jazdy i ryzyko upadku lub wpadniecie pod samochody nadjeżdżające z przeciwka.

Nagranie zostało dokonane kilka dni temu W Stanach Zjednoczonych. Dla polskiego widza dość zaskakująca może być reakcja policji. Motocyklista wyprzedza sprawczynię zamieszania, natyka się na patrol i dosłownie w dwóch słowach sygnalizuje problem, po czym radiowóz rusza w pościg za osobą winną niebezpiecznej sytuacji.

Zipper Merge. Źródło: CrashTestDave

Mam dziwne wrażenie, że w Polsce motocyklista musiałby długo tłumaczyć, o co mu chodzi, wypełnić kilka druczków, a najlepiej złożyć zawiadomienie na komisariacie. Po paru dniach policja podjęłaby czynności służbowe w celu wyjaśnienia sprawy i być może nawet udałoby się zidentyfikować sprawczynię, acz niekoniecznie. Miejmy jednak nadzieję, że byłoby inaczej, czyli podobnie jak na powyższym nagraniu…

%d bloggers like this: