400 km/h na motocyklu Kawasaki Ninja H2R. To może się udać

Fakt, że motocykl Kawasaki Ninja H2R jest stworzony do bicia rekordów jest powszechnie znany, zatem to właściwie nic dziwnego, że turecka gwiazda wyścigów motocyklowych – Kenan Sofuglu – postanowił osiągnąć na tej maszynie prędkość 400 kilometrów na godzinę.

Sofuglou już wcześniej zbliżył się do rekordowej prędkości rozpędzając H2R do 391 km/h. Nowa próba odbędzie się w Turcji na moście Oman Gazi, czwartym najdłuższym wiszącym moście na świecie rozciągającym się w poprzek zatoki Izmit.’

Kawasaki Ninja H2R. Foto: Kawasaki
Kawasaki Ninja H2R. Foto: Kawasaki

Na potrzeby próby bicia rekordu prędkości Sofuglou współpracuje z wieloma znanymi markami począwszy od opon od Pirelli ze specjalnie przygotowanej na tę okoliczność mieszanki, po paliwo Elf – giganta paliwowego, który dostarczył ulepszoną benzynę, dzięki której motocykl wygeneruje więcej mocy i osiągnie większą prędkość maksymalną.

Turecki motocyklista uważa, że osiągnie zakładaną prędkość 400 km/h w ciągu zaledwie 30 sekund. Największym problemem kierowcy nie będzie prędkość i przyspieszenie tylko temperatura opon.

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: