“Riders in the Storm” to historia z motocyklem BMW G310 w tle

Pierwszy motocykl BMW poniżej 500 centymetrów sześciennych pojemności cieszy się niemałym powodzeniem. BMW G 310 to bardzo ciekawa maszyna, którą Bawarczycy opracowali wespół z indyjskim koncernem TVS. Ponieważ jest to pojazd kierowany do szerszej grupy odbiorców, a także młodszych, BMW razem z wydawnictwem Panini Verlags wymyśliło nietypową akcję.

Riders in the Storm. Foto: BMW
Riders in the Storm. Foto: BMW

Fani będą mogli wkrótce zakupić specjalny komiks pod tytułem „Riders in the Storm”, w którym model G310 gra główną rolę. Historia została zilustrowana przez Riccardo Burchielliego, który wcześniej przez 15 lat współpracował z Dark Horse, DC Comics i Marvelem. O stronę fabularną zadbał chorwacki twórca Darko Macana.

Powieść graficzna pojawi się w sklepach w październiku, ale już wcześniej będzie można ją obejrzeć na dużych imprezach fanów i wielbicieli komiksów (m.in. zakończonym w zeszły weekend Comic Con w Stuttgarcie). Riccardo Burchielli również pojawi się na jednej z nich, tzn. podczas BMW Motorrad Days, które odbędą się w dniach 1 do 3 lipca w Garmisch-Partenkirchen.

Riders in the Storm. Foto: BMW
Riders in the Storm. Foto: BMW

Swoją drogą wielbiciele „The Doors” zapewne pamiętają piosenkę zespołu zatytułowaną „Riders in the Storm”. Jej teks jest raczej dość mroczny i chyba nie ma nic wspólnego z Makani Terror – policjantką i główną bohaterką komiksu BMW, wzorowaną zresztą na prawdziwej postaci, niemieckiej 36-letniej modelce, którą wyróżnia spora liczba tatuaży.

Foto: vk.com
Makani Terror. Foto: vk.com

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: