Druga edycja „Świeć przykładem nocą z Moto Centrum”. Działo się!

W ostatni piątek 24 czerwca ulice Gdańska rozświetliła II. odblaskowa parada motocykli, czyli ,,Świeć przykładem nocą z Motor Centrum”. Organizujący akcję gdański multidealer, przy współpracy z grupą Motopozytywni.pl rozpoczął event od szkoleń z pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeszkolonych zostało ponad 100 osób.

Foto: motorcentrum.pl
Foto: motorcentrum.pl

Uczestnicy szkolenia otrzymywali nieodpłatnie motocyklowe kamizelki odblaskowe, tak by mogli ,,świecić przykładem” na co dzień. Każdy zainteresowany tematyką krwiodawstwa mógł zdobyć niezbędne informacje na stoisku Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Gdańsk.

Kilka minut po godzinie 20:00 odbyło się wyjątkowe widowisko w ramach projektu STUNT STORY. Gwiazdą pokazu był Maciek Dop, który jest pierwszym polskim stunterem uprawiającym ten sport na motocyklu Harley-Davidson. Perfekcyjne opanowanie i lekkość wykonywanych akrobacji wzbudziły zachwyt u zebranej publiczności. Podczas imprezy na Miałkim Szlaku jak zawsze wyczuwalna była atmosfera przyjacielskiego pikniku.

Foto: motorcentrum.pl
Foto: motorcentrum.pl

To, że Harley-Davidson Gdańsk jest miejscem przyjaznym wszystkim motocyklistom, było widać na parkingach zapełnionych motocyklami i skuterami najróżniejszej maści. Oprócz legendarnych Harleyów widać było maszyny turystyczne i sportowe, europejskie i japońskie.

II. odblaskowa parada motocykli w Trójmieście wystartowała tuż przed 22:00. Kolumna licząca ok. 700 motocykli rozciągnięta była na długości ponad 3 km. Piątkowy wieczór w Harley-Davidson Gdańsk zakończony został w bardzo efektowny sposób, czyli pokazem stuntu pełnym iskier, dymu i ognia.

Foto: motorcentrum.pl
Foto: motorcentrum.pl

Sobota i niedziela w Motor Centrum także miały motocyklowy charakter, a to za sprawą Demo Truck Tour 2016. Jest to jedyna okazja w ciągu roku, by odbyć jazdę testową dowolnym modelem motocykla Harley-Davidson.

Już od czwartku na Miałkim Szlaku gościła specjalna ciężarówka, która przywiozła 23 niezwykłe maszyny. Pełna reprezentacja wszystkich rodzin (STREET, SPORTSTER, DYNA, SOFTAIL, V-ROD, TOURING) i modeli zadowoliła każdego jeźdźca. W ciągu 2 dni, na 23 motocyklach fani marki przejechali łącznie ponad 10 000 kilometrów.

Foto: motorcentrum.pl
Foto: motorcentrum.pl

Ten weekend, był niewątpliwie jednym z najciekawszych pod kątem imprez motoryzacyjnych tego roku w Trójmieście. Największa nocna parada motocykli w północnej Polsce, możliwość nie tylko zobaczenia modeli wystawowych, ale i sprawdzenia możliwości motocykla na trasie.

W Motor Centrum wciągające i profesjonalnie przygotowane wydarzenia motoryzacyjne to już standard. To zresztą nie koniec. Już w tę sobotę Harley-Davidson Gdańsk zaprasza na kolejną wycieczkę z cyklu ,,Odetchnij od zgiełku”.

Tym razem miłośnicy motocykli wszelkiej maści wyruszają spod salonu na Miałkim Szlaku zwiedzać zamek Krzyżacki w Gniewie.

%d bloggers like this: