Yamaha też chce mieć scramblera. Powitajmy model SCR950!

Kiedy dwa lata temu Yamaha wprowadzała na rynek model XV950, znany w USA jako Bolt, wydawało się, że to posunięcie cokolwiek ryzykowne. Co prawda moda na neoklasyki, customy, bobbery i scramblery była już w pełni rozwinięta, ale przeciętny silnikowo motocykl (942 cm3 i 52 KM mocy) o kształtach i wyglądzie nawiązującym mocno do modeli ze znaczkiem H-D, miał trudne zadanie do wykonania.

Yamaha SCR950. Foto: Yamaha
Yamaha SCR950. Foto: Yamaha

Czy spełnił pokładane w nim nadzieje?  To otwarte pytanie ale firma z  Hamamatsu idzie dalej i na bazie XV950 konstruuje kolejny model, który wkrótce ujrzymy w sprzedaży. Tym razem to maszyna z rodziny scrambler. Powitajmy Yamahę SCR950!

Motocykl pojawi się w Europie prawdopodobnie już w przyszłym roku. Swoją drogą to ciekawe, że Yamaha zbudowała jeszcze jeden motocykl, który dołączy do rodziny Sport Heritage, mimo że ta grupa jest już przecież dość liczna.


2017 Yamaha SCR950 Features & Benefits. Źródło: YT, YamahaMotorUSA

Widać potrzebna jest maszyna o nieco mniej sportowych inklinacjach ale nie tak bardzo tradycyjna jak Bolt. Niegdyś scramblery były uniwersalnymi motocyklami na bezdroża, dziś są raczej wszędobylskimi motocyklami miejskimi.

Symboliczna blacha na numer startowy umieszczona na boku SCR950 sugeruje, że nadal mamy do czynienia z wojownikiem. A że to tylko pozory? To nikomu nie będzie przeszkadzać.

Nowego scramblera Yamahy należałoby zatem umieścić pomiędzy nowymi przebojami skonstruowanymi w zgodzie z filozofią Faster Sons a tradycjonalistą XV950. I o wypełnienie tej luki chodziło zapewne specom z Yamahy.

2017 Yamaha SCR950. Foto: Yamaha
2017 Yamaha SCR950. Foto: Yamaha

Warto dodać, że amerykańscy odbiorcy będą mogli zakupić model SCR950 Scrambler już w lipcu w cenie 8 699 dolarów (Bolt kosztuje w USA 7 990 dol.), natomiast premiera w Europie nie została jeszcze zaplanowana. Pożyjemy, zobaczymy.

%d bloggers like this: