Peter Fonda radzi jak bezpiecznie jeździć na motocyklu (wideo)

Peter Fonda, gwiazda ponadczasowego filmu, kultowego „Easy Ridera”, opowiada o zasadach bezpiecznej jazdy na motocyklu. Niektóre wskazówki mimo upływu wielu lat wciąż są bardzo na czasie, inne mniej, jak np. sygnalizowanie wyciągniętą ręką zamiaru zmiany pasa ruchu na autostradzie.

Foto: YT, Ontario Provincial Police
Foto: YT, Ontario Provincial Police

W filmie możemy zobaczyć słynnego amerykańskiego kaskadera-motocyklistę Roberta Craiga „Evel” Knievela Juniora, który światową sławę zyskał w latach 70. ubiegłego wieku skacząc m.in. nad autostradami albo zbiornikami pełnymi rekinów.

Kiedy w 1980 roku Evel kończył swoją karierę miał na koncie ponad 75 najbardziej zwariowanych i niebezpiecznych skoków. Mógł się również poszczycić innym nietypowym rekordem – w trakcie swoich występów kaskader doznał w sumie 430 złamań rożnych kości!


Not so Easy – A Motorcycle Safety Film. Źródło: YT, Ontario Provincial Police

Na filmie możemy zobaczyć ponadto klasyczny model AMF Harley-Davidsons. Związek harleya z AMF rozpoczął się pod koniec lat 60. W 1969 roku amerykańska firma motocyklowa została wykupiona za 21 milionów dolarów przez przedsiębiorstwo AMF. W okresie gdy harley był pod kontrolą firmy Rodneya Gotta, przed znakiem Harleya-Davidsona znajdowało się zawsze logo AMF. Sytuacja ta trwała aż do 1981 roku.

Filmfair Communications Incorporated (1973)

%d bloggers like this: