Filmowiec amator przypadkowo wywraca ekstremalnie drogi motocykl

Mówi się, że jedno słowo warte jest tysiąca słów i czasem jest to prawda. Chcielibyśmy uzupełnić to powiedzenie. Czasami nawet krótkie, amatorskie wideo ze smartfona może kosztować bardzo dużo. Na przykład kilkanaście tysięcy euro.

Honda RC213V-S. Foto: Honda
Honda RC213V-S. Foto: Honda

Przypadkowy filmowiec nie dostrzegł, że znajduje się zbyt blisko zaparkowanych motocykli. Po chwili potrąca BMW F800ST, który przewraca się na kolejne motocykle, w tym słynną Hondę RC213V-S.

Dla każdego wielbiciela sportowych motocykli to coś w rodzaju świętego Grala motoryzacji. Honda RC213V-S jest szosowym odpowiednikiem torowego motocykla z MotoGP dosiadanego przez Dani Pedrosa i Marca Marqueza.


Honda rcv £150000 gets written off with frame damage. Źródło: YT, Stephen Hallam

Wersja „cywilna” pojawiła się w sprzedaży w połowie zeszłego roku. Technologia użyta w tym modelu pochodzi z kosmicznej maszyny z wyścigów MotoGP, ale bez kilku elementów, którego mogłyby zdradzić konkurencji szczegóły zwycięskiej konstrukcji. Dodajmy, że ten motocykl wyprodukowany w limitowanej serii 200 sztuk i kosztuje, bagatela, 188 tysięcy euro!

Nie wiemy jak skończył się dla pechowego filmowca motocyklowy efekt domina, ale właściciel ekstremalnie drogiej Hondy RC213V-S na pewno nie był zadowolony, że jego maszyna leży poobijana na asfalcie…

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: