Motocykliści protestują przeciwko… kamizelkom odblaskowym

Grupa brytyjskich motocyklistów skierowała petycję do premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona, proszą go by zakazał sprzedaży i używania kamizelek odblaskowych z napisem Polite.

Chodzi o to, że w Anglii można swobodnie kupić i nosić kamizelkę, która wygląda prawie tak samo jak model używany przez brytyjską policję. Napis też rożni się nieznacznie (Polite – Police).

Foto: countrybase.co.uk
Foto: countrybase.co.uk

Motocykliści twierdzą, że użytkownicy tych kamizelek de facto podszywają się pod stróżów porządku i wykorzystują swoją przewagę w ruchu ulicznym.

Nie jesteśmy pewni, czy zastrzeżenia brytyjskich motocyklistów są uzasadnione, bo poza kamizelką policjanci mają specjalne oznaczone motocykle wyposażone w charakterystyczny sposób, do tego koguty i najczęściej białe kaski.

Z drugiej strony zbieżność nazw na pewno nie jest przypadkowa i twórcom kamizelek zapewne właśnie o nią chodziło. Kamizelka POLITE Hi-Viz kosztuje 35 funtów. Producent tłumaczy się, że wygląd modelu “Polite” podyktowany jest jedynie względami bezpieczeństwa, bo kamizelka zapewnia doskonałą widoczność.

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: