Właściciele modelu Ducati XDiavel S będą musieli udać się do serwisu

Na razie akcja dotyczy Kanady i Nowej Zelandii. Problem, który pojawił się w najnowszym cruiserze Ducati, dotyczy źle skręconej piasty tylnego koła. Usterka jest poważna i może doprowadzić do utraty napędu oraz zdolności hamowania tylnego koła, co oczywiście może skutkować ryzykiem obrażeń kierowcy.

Ducati XDiavel. Foto: Ducati
Ducati XDiavel. Foto: Ducati

Podczas odwiedzin w serwisie układ zostanie sprawdzony i jeżeli uszkodzenie już wystąpiło, całość zostanie wymieniona. Akcja trwa obecnie w Kanadzie i Nowej Zelandii, ale przedstawiciel Ducati stwierdził, że problem dotyczy też Wielkiej Brytanii, zaś z innych źródeł wiadomo, ze do serwisów zaproszeni zostaną wkrótce właściciele wersji “S” ze  Stanów Zjednoczonych.

XDiavel posiada silnik Testastretta DVT o pojemności 1262 cm3 i 156 KM mocy oraz 129 Nm już przy 5000 obr/min. Cruiser Ducati waży 220 kg na sucho (247 kg z płynami), tylna opona ma 240 mm szerokości.

Wersja S wyposażona została w specjalne felgi, zaciski Brembo M50 w miejsce zwyczajnych Brembo M4-32. Do tego jeszcze dzienne światła LED, Bluetooth i system Infotainment. W wersji “S” wrażenie robi także silnik w metalicznej czerni z maszynowo obrabianymi pokrywami pasków rozrządu, czarne lagi, maszynowo obrabiane lusterka i lepsza kanapa.

Źródło: motorcyclenews.com

%d bloggers like this: