LEM Bullet dla policji?

Smart Moto Challenge to międzynarodowe zawody, których idea polega na budowie i porównaniu lekkich motocykli elektrycznych zaprojektowanych i wykonanych przez studentów z uniwersytetów kilkunastu państw.

LEM Bullet. Foto: YT, KN PIRM
LEM Bullet. Foto: YT, KN PIRM

Podczas zeszłorocznej edycji Smart Moto Challenge w Moskwie, Polskę reprezentowali studenci z Politechniki Wrocławskiej i ich pojazd LEM Napoli. Tegoroczna edycja Smart Moto Challenge znowu będzie gościć członków Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych z PW. Tym razem żacy przygotowują pojazd… policyjny na bazie zeszłorocznej konstrukcji.

Nowy elektryk o nazwie LEM Bullet jest lekki (65 kg) i niedrogi w eksploatacji, dlatego może okazać się przydatny dla mobilnych patroli policji. Koszt jazdy na dystansie 100 kilometrów to zaledwie 1,20 zł.


LEM Bullet. Źródło: KN PIRM

LEM Bullet wyposażono ponadto w specjalną aplikację, która umożliwi kontakt z komisariatem i sprawdzenie danych zatrzymanych przez funkcjonariuszy osób. Przypomnijmy, że wrocławscy studenci odnieśli już spektakularny sukces podczas Smart Moto Challenge w 2014 roku, kiedy to polska ekipa wygrała rywalizację.

Wszyscy chętni mogą oddać swój głos tutaj. Tegoroczna impreza Smart Moto Challenge wystartuje 6 lipca w Barcelonie.

%d bloggers like this: