Indian Chief z 1948 roku. Pierwsze odpalenie po… 40 latach

Ekipa Kiwi Indian Motorcycles zajmuje się restaurowaniem i budową replik motocykli marki Indian. Chodzi oczywiście o zabytkowe jednoślady najstarszej amerykańskiej marki motocyklowej. Motocykl wyprodukowano w 1948 roku, przez dekady stał zapomniany w stodole.

Poniższy film pochodzi z 2010 roku i przedstawia klasyczny model Indian Chief (sprzedawany obecnie również we współczesnej wersji).

1948 Indian Chief. Źródło: You Tube, Jim Jimmy

Na filmie można zobaczyć jak wygląda odpalanie Chiefa po… czterdziestu latach bezczynności. Warto przypomnieć, że firma Indian Motorcycle Manufacturing Company była w latach 1910-28 największym producentem motocykli na świecie. Mimo to upadła w połowie lat 50. ubiegłego wieku. Marka Indian powróciła na rynek dekadę temu dzięki firmie Polaris.

Foto: Jim Jimmy
Foto: Jim Jimmy

Współczesny Indian Chief jest ponad 100 kg ciężki niż jego pierwowzór z lat 40. XX wieku. Oryginał ma 1200 cm3 pojemności, natomiast spadkobierca aż 1800 cm3. Warto zaznaczyć, że nowy „widlak” Thunder Stroke 111 stara się nawiązać do specyficznego kształtu silnika sprzed dekad.

%d bloggers like this: