Ktoś pamięta Model X Reloaded od Matchless?

Znana obecnie z linii odzieżowych marka Matchless chce wrócić do motocyklowego świata. Ostatnie doniesienia w brytyjskich mediach wskazują, że rodzina Malenotti planuje osiągnąć zysk w wysokości 5 mln funtów poprzez sprzedaż obligacji, w celu sfinansowania i rozwoju i produkcji dwóch modeli superbike’ów.

Malenotti są bardzo pewni swoje pozycji, bowiem oferują aż 6 % odsetek w skali roku za pięć lat dla tych, którzy zechcą zainwestować w ich obligacje. Sprzedaż odbędzie się na platformie finansowej Karadoo.

Model x Reloaded. Foto: Matchless
Model x Reloaded. Foto: Matchless

Specjaliści branżowi związani z przemysłem motocyklowym podchodzą do rewelacji rodziny Malenotti dość sceptycznie, przede wszystkim ze względu na to, że wspomniane pieniądze, nawet jeśli uda się je zebrać, mogą okazać się niewystarczające do opracowania dwóch nowy motocykli zupełnie od podstaw. Być może istnieją również inne źródła finansowania, o których Malenotti nie mówią.

Właściciele Matchless oświadczyli, że ich maszyny staną się „Rolls-Royce’ami wśród motocykli”, chociaż to określenie to spore nadużycie, na dodatek ukute przez innego, renomowanego, brytyjskiego producenta motocykli, firmę Brough Superior.

Dotychczasowe osiągnięcia Matchless są bardzo mizerne. Firma może poszczycić się prototypem nazwanym Model X Reloaded, który powstał dwa lata temu i miał być wyprodukowany w limitowanej serii 100 egzemplarz (zaś każdy sprzedany za minimum 50 tysięcy euro).

Model x Reloaded. Foto: Matchless
Model x Reloaded. Foto: Matchless

Motocykl rzeczywiście był ciekawy, ale więcej już o nim nie usłyszeliśmy, dlatego buńczuczne zapowiedzi właścicieli marki mogą budzić wątpliwości. Warto zaznaczyć, że rodzina Malenotti posiadała również prawa do marki Belstaff, wokół której też początkowo był wielki szum, zaś kiedy zrobiło się wystarczająco głośno, Malenotti natychmiast  sprzedali Belstaff ze sporym zyskiem.

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: