Wzbogacona wersja motocykla Ural Sahara trafi do sprzedaży

Dzięki niebanalnej historii i klasycznej linii wszędobylskich i niemal niezniszczalnych maszyn, Ural wciąż jest obecny w świadomości fanów motocykli na całym świecie.

Gear Up Sahara. Foto: Ural
Gear Up Sahara. Foto: Ural

Warto pamiętać, że do dnia dzisiejszego w fabryce na Uralu wyprodukowano ponad 3,2 mln jednośladów i chociaż współcześnie firma jest po kontrolą Amerykanów, a produkcja nie przekracza 2 tys. pojazdów rocznie, informacje o nowościach z fabryki Ural zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem zwolenników dawnej rosyjskiej marki.

Tym razem najnowsze wieści dotyczą motocykla Sahara, który powraca z wieloma nowymi akcesoriami w wyposażeniu standardowym i masą dodatków w wersji premium.

Gear Up Sahara. Foto: Ural
Gear Up Sahara. Foto: Ural

Gear Up Sahara wyposażony jest w chłodzony powietrzem silnik typu bokser o pojemności 749 cm3. Ten ciężki motocykl może osiągnąć 41 KM przy 5500 obr./min. Ponieważ pojazd sprzedawany jest z bocznym wózkiem, jego zalecana prędkość przelotowa to ok. 110 km/h. Obecny silnik jest ulepszoną wersją starszej jednostki wyposażoną w rozrusznik elektryczny, elektroniczny wtrysk paliwa, itd.

Zawieszenie to regulowane amortyzatory Sachs, system hamulcowy oparto na czterotłoczkowych zaciskach Brembo na przednim kole motocykla i dwutłoczkowe zaciskach tej samej renomowanej marki na przyczepie.

Gear Up Sahara. Foto: Ural
Gear Up Sahara. Foto: Ural

W podstawowej wersji znajduje się aż 13 dodatków, poczynając od łopaty i kanistra, poprzez gniazdo ładowania telefonu, aż po pokrywę skrzyni ładunkowej wykonaną z cordury i zestaw narzędzi. W podstawowym, ale bogatszym niż w poprzedniej edycji zestawie Ural Sahara kosztuje 17 999 dolarów.

Wersja specjalna, za którą trzeba zapłacić 1 999 dolarów więcej, obejmuje listę kolejnych 12 elementów. Wśród nich jest reflektor LED, światła przeciwmgielne LED, wycieraczki firmy Givi, adapter 12V, osłony dłoni, itd.

Listę opcji uzupełniają wydechy pokryte czarną powłoką ceramiczną, opony Heidenau K37, a nawet wyciągarkę. Ural Gear Up Sahara pojawi się w ofercie jeszcze w bieżącym miesiącu.

%d bloggers like this: