Już wkrótce pojawi się superdoładowane Kawasaki Ninja 250R?

Jesienią zeszłego roku po raz pierwszy usłyszeliśmy o Light Weight Super Sports, czyli nowym wydaniu Hondy CBR250RR. Podczas targów Tokyo Motor Show zobaczyliśmy jedynie kilka konceptów, ale to wystarczyło, aby rozgrzać licznych zwolenników wysokich obrotów.

Foto: morebikes.co.uk
Foto: morebikes.co.uk

O motocyklu Hondy nadal niewiele wiadomo, natomiast niespodziewanie w sieci pojawiły się zdjęcia najnowszego, prawdopodobnego konkurenta CBR250RR, jeszcze gorącego, zielono-białego modelu Kawasaki Ninja 250R.

Mały drapieżnik od Kawasaki może przyćmić projekt Hondy, tym bardziej, że w segmencie 200-300 cm3 zaczyna robić się naprawdę gorąco, co jest odpowiedzią producentów na rosnące zainteresowanie klientów tymi pojemnościami.

Foto: morebikes.co.uk
Foto: morebikes.co.uk

Starczy dopowiedzieć, że nawet stateczne BMW ma już swojego przedstawiciela w powyższej kategorii, nie mówiąc o Suzuki GSX-R250 lub Yamaha R25/R3.

Jedno szpiegowskie zdjęcie turbodoładowanego modelu Ninja 250R nie oznacza co prawda, że taki motocykl pojawi się w ofercie Kawasaki, ale na pewno jest szansa, że tak się stanie. Motocykl został przyłapany na torze Trick Star.

Źródło: morebikes.co.uk

%d bloggers like this: