helpriders.pl

Pomagamy motocyklistom. To tylko dwa słowa ale jak wiele możliwych znaczeń. W tym haśle zawiera się cała idea serwisu, który dziś oddaję w Wasze ręce.

I napiszę to tu, we wstępie, bardzo wyraźnie – nie jesteśmy fundacją. Nigdzie nie znajdziecie numeru mojego konta z prośbą o przelew.

To co to jest helpriders.pl?

„Na­wet skrom­na po­moc jest zaw­sze lep­sza od wiel­kiego współczucia.” – Władysław Loranc

 

Idea strony helpriders.pl zrodziła się na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W odpowiedzi na sytuacje i sprawy, których byłem światkiem bezpośrednio lub pośrednio. Dotarły do mnie informacje o motocyklistach, którzy znaleźli się w ciężkiej sytuacji życiowej. Nagła choroba, wypadek, rujnująca finanse rehabilitacja.

Wszystko kosztuje, trzeba wiedzieć gdzie się zgłosić. Wybrać jakąś fundację, która rozpatrzy złożony wniosek w bliższym lub dalszym terminie, ale gdzie? Kto? Jak to zrobić? O co pytać? Co jest najważniejsze, o czym trzeba przede wszystkim pamiętać?

To nie wszystko. Pomoc nie musi dotyczyć tylko spraw smutnych i trudnych. Jedziesz na zlot? Chciałbyś kogoś zabrać? Zaoferuj miejsce na tylnym siedzeniu swojego motocykla. Szukasz porady w jakiejś sprawie? Pytaj – na pewno ktoś odpowie.

Pod adresem https://facebook.com/helpriders znajdziecie nasz profil. Jest on otwarty! Każdy z Was może zamieścić wpis, ogłoszenie, prośbę, pytanie, ofertę. Wybrane posty będziemy udostępniać na tej stronie i na stronach Inforiders.pl, zapewniając tym samym kilkudziesięciotysięczny zasięg wpisów. To ogromny atut tego przedsięwzięcia.

W tych sprawach pieniądze są ważne. To oczywiste. W przypadkach konieczności mobilizacji i zebrania funduszy na szczytny cel nawiązaliśmy współpracę z fundacją „Siepomaga”. Gwarantuje to pełną przejrzystość i transparentność zbiórek. Dzięki siepomaga.pl możemy sami założyć zbiórkę na dany cel, promować w naszych kanałach te istniejące.

Zapraszam także do współpracy wszystkie pozostałe fundacje pomagające na co dzień swoim podopiecznym.

Lewa w górę!

Rino Pawletta

%d bloggers like this: