Coswhell A-One to składany skuter, który wygląda jak dziecięcy rowerek

Coswhell to chiński startup, który niedawno wystartował na Kickstarterze. Pomysłodawcy z Shenzen chcą zapewnić finansowanie swojego wynalazku, czyli niewielkiego skutera elektrycznego. Pomysł nie jest nowy, ale A-One ma mieć dwie podstawowe zalety: świetną ergonomię połączoną z łatwą eksploatacją i niską cenę.

Coswhell A-One jest stosunkowo niewielki, zaś przygotowanie jednośladu do jazdy zajmuje zaledwie trzy sekundy. Procedura składania i rozkładania jest bardzo prosta, a ponieważ pojazd jest naprawdę niewielki, bez problemu zmieści się w kącie biura lub bagażniku samochodu.

A-One. Foto: Coswheel
A-One. Foto: Coswheel

Przeznaczeniem A-One jest głównie możliwość dojazdu z obszarów podmiejskich do miejsca pracy. Mówiąc inaczej, elektryczny skuter z Coswhell może się przydać osobom, które nagminnie grzęzną w korkach.

A-One jest wystarczająco wytrzymały, aby poradzić sobie z masą większości pasażerów, ponieważ jego maksymalne obciążenie to aż 150 kg. Skuter może przejechać dystans do 45 kilometrów w przypadku zainstalowanego na pokładzie akumulatora 36V 10Ah lub do 35 km w wariancie 8,8 Ah.

Coswheel A-ONE Smart Folding Bike. Źródło: You Tube, HK COSWHEEL

Czas ładowania wynosi od 4,5 do 5,5 godzin, zaś akumulator jest w stanie wytrzymać ok. 500 cykli ładowania. Silnik elektryczny znajduje się w piaście i ma moc 350W, co wystarczy aby pojazd wspiął się na zbocze o nachyleniu do 8-10 stopni.

Miejski składak waży 16,5 kg, ale nie trzeba go samodzielnie dźwigać bo w wersji gotowej do transportu, można użyć uchwytu. Ponieważ w dolnej części skutera zmocowano dwa pomocnicze kółka, A-One w trybie transportowym przypomina nieco walizkę na kółkach.

A-One. Foto: Coswheel
A-One. Foto: Coswheel

Dedykowana aplikacja dla iOS i Androida umożliwia interakcję skutera z nawigacją. Użytkownik uzyska w ten sposób informacje o przejechanej trasie. Oczywiście skuterek wyposażony został również w przednie i tylne światło LED. Cena A-One wynosi obecnie 729 dolarów, czyli ok. 2 800 złotych.

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: