Firma Scorpion wprowadza kask EXO-AT950, najnowszy model przeznaczony dla zwolenników przygody

EXO-AT950 ma być przede wszystkim wszechstronny i chyba udało się to osiągnąć. Wielofunkcyjny Scorpion to tak naprawdę model cztery w jednym, który sprawdzi się w różnych warunkach.

Bardzo szeroki i wysoki wizjer umożliwia doskonałą widoczność obwodową, co ma szczególne znacznie w mieście. Soczewki Everclean z anti-fogiem sprawią, że również w ciężkich warunkach motocyklista będzie zadowolony z kasku. Oczywiście model ten posiada także wbudowaną blendę EverClear SpeedView na okoliczność znacznego nasłonecznienia.

Scorpion EXO-AT950. Foto: Scorpion
Scorpion EXO-AT950. Foto: Scorpion

Powłoka kasku to aż trzy warstwy poliwęglanu. Zastosowana pianka wewnętrzna EPS ma podwójną gęstość, a wyściółka jest antybakteryjna.

Część elementów można łatwo zdemontować, a szczękę unieść do góry. Jeśli natomiast użytkownik zdejmie główną szybę i mocowanie, może użyć kasku do off-roadu. Do tego celu wystarczy jedynie założyć gogle. Modułowa konstrukcja oznacza również ewentualność wyjęcia elementów wewnętrznych, co wpływa choćby na wentylację.

Scorpion EXO-AT950. Foto: Scorpion
Scorpion EXO-AT950. Foto: Scorpion

Scorpion EXO-AT950 jest dostępny w czarnym macie, matowym antracycie, srebrnym kolorze i wersji hyper srebrnej w rozmiarach od XS do 3XL. Producent przewidział także trzy warianty kolorystyczne, którą będą bardziej widowiskowe, np. Hi-Vis Neon.

W Stanach Zjednoczonych EXO-AT950 trafi do sprzedaży w cenie od 270 dolarów za standardowe warianty kolorystyczne i 290 dolarów na trzy opcje niestandardowe. Jedyne co nam się nie podoba, to symbol modelu, ponieważ w Polsce AT950 to również popularny model… maszynki do mielenia mięsa. Taki psikus.

Scorpion EXO-AT950. Foto: Scorpion
Scorpion EXO-AT950. Foto: Scorpion

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: