Czy przedstawicielki płci pięknej chciałyby jeździć na różowym Ducati Sixty2?

Ducati Scrambler Sixty2 dołączył do przebojowej rodziny scramblerów całkiem niedawno, i z miejsca podbił serca zwolenników marki. Na ostatnich targach motoryzacyjnych w Poznaniu przyglądaliśmy się Sixty2 długi i z przyjemnością, bo to po prostu piękna maszyna, mimo że niewielkiej pojemności 400 cm3.

Foto: Ducati
Foto: Ducati

Bolońska firma sukcesywnie rozwija rodzinę Scramblerów, czemu możemy tylko przyklasnąć. Sixty2 to maszyna z lekkim posmakiem retro, ale to nie powinno nikogo zwieść. Silnik w układzie L-Twin wyposażono w desmodromiczny rozrząd i po dwa zawory na cylinder.

Jednostka o mocy 41 KM (30,2 kW) nie ma się czego wstydzić w miejskim zgiełku, chociaż być może to się właśnie zmieniło. Powitajmy Scramblera Shocking.

Ducati Scrambler Shocking to bardzo adekwatna nazwa, ponieważ najnowszy Sixty2 jest w kolorze… różowym. Oczywiście wściekły róż nie wziął się znikąd, w zamyśle bolońskich speców ma zachęcić do kupna jednośladu również panie.

Foto: Ducati

Mamy nadzieje, że to tylko wyskok, fanaberia Włochów, którzy przygotowali wersję Shocking jako atrakcję motocyklowego festiwalu Notte Rosa 2016 Adratic, czyli imprezy otwierającej dziewiątą edycję World Ducati Week.

Różowy scrambler to raczej nie jest dobry pomysł, chociaż może przyda się jakiś intensywny kolor, który przełamie modę na wszechobecną, matową czerń. Czy przedstawicielki płci pięknej wybierałyby taki wariant kolorystyczny, gdyby pojawił się w ofercie Ducati?

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: