e-Kick będzie elementem wyposażenia Peugeota 3008

Miasta staja się co raz bardzie zatłoczone a rozwiązania transportowe nieskuteczne. Peugeot zaproponował nietypową metodę dla klientów, którzy zakupią crossovera segmentu C, czyli model Peugeot 3008. Do samochodu dostaną elektryczny… jednoślad.

e-Kick. Foto: Peugeot
e-Kick. Foto: Peugeot

Nie chodzi jednak o skuter, lecz składaną hulajnogę. Pojazd ma zwartą konstrukcję, która podobno nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni bagażowej, chociaż na fotografiach nie wygląda specjalnie ergonomicznie.

Peugeot opracował konstrukcję wraz z Micro Mobility, ładowanie akumulatora hulajnogi odbywa się automatycznie podczas jazdy samochodu, dlatego e-Kick (tak nazwano hulajnogę) jest w każdej chwili gotowy do działania.

Każdy, kto choć raz stał w korku i marzył, żeby po prostu wydostać się z puszki i móc pojechać przed siebie, na pewno zrozumie pomysł, który zaświtał w głowach francuskich pomysłodawców e-Kick.

016 Peugeot E – Kick Electric Scooter. Źródło: You Tube, New Motors Channel

Ponieważ elektryczna hulajnoga nie została przewidziana jako wariant rozrywkowy dla dzieci, ale jako pomoc w dojazdach, zasięg dwukołowego szczęścia nie jest zbyt wielki i wynosi zaledwie 12 kilometrów.

E-Kick może się natomiast całkiem nieźle rozpędzić, maksymalna prędkość wynosi aż 35 km/h. Waga hulajnogi to ledwo 8,5 kilograma. Mimo że e-Kick sprzedawany jest z Peugeotem 3008, system może zostać zainstalowany w dowolnym samochodzie.

e-Kick. Foto: Peugeot
e-Kick. Foto: Peugeot

Na razie Francuzi nie podają ceny i informacji o dostępności e-Kick. Bylibyśmy naprawdę zadowoleni widząc w centrach miasta wesoło śmigających na hulajnogach ludzi, zamiast sznurów śmierdzących samochodów.

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: