Dyna Low Rider z wadliwą stacyjką. Harley rozpoczął akcję wymiany modułu

Harley-Davidson wzywa właścicieli modelu Dyna Low Rider z lat 2014-2016 do serwisu, z powodu ewentualnych problemów, które mogą dotyczyć wyłącznika zapłonu.

Okazuje się, ze stacyjka może ulec samoistnemu uszkodzeniu i zmienić pozycję w wyniku wibracji silnika. Ponieważ nie ma innego sposobu, aby usunąć usterkę, konieczna jest wymiana modułu na egzemplarz bardziej odporny na drgania.

Problem jest ważny, bo może okazać się, że motocyklista, który zatrzyma się w szczerym polu, nie będzie mógł ponownie uruchomić motocykla.

Harley-Davidson Dyna Low Rider. Foto: Harley Davidson
Harley-Davidson Dyna Low Rider. Foto: Harley Davidson

Co prawda kierowcy z odrobiną genów MacGyvera mogliby odłączyć przewody prowadzące do stacyjki i odpalić maszynę „na krótko”, ale nie jest to sposób znany każdemu, poza tym może pojawić się problem z instalacją alarmową oraz gwarancją, która nie przewiduje samodzielnych ingerencji w okresie trwania ochrony.

Do tej pory wezwanie do serwisów H-D dostali właścicieli motocykli Dyna Low Rider z Kanady i Australii, ale zapewne wkrótce ruszy akcja sprawdzania i wymiany wadliwej części w innych krajach.

Z własnych źródeł dowiedzieliśmy się, że w Polsce salony H-D są już gotowe na odwiedziny posiadaczy wspomnianego modelu. Warto dodać, że kontrola nie dotyczy modelu Dyna Low Rider S.

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: