Czy można samodzielnie, porządnie pomalować kask?

To zależy, kogo zapytać, bo z oczywistych względów mistrzowie tego fachu nikogo nie będą zachęcać do rękodzieła. Dużo również zależy od efektu, który chcemy osiągnąć, oraz własnych zdolności manualnych.

Aby wykonać wzór, nawet nieskomplikowany, trzeba doskonale radzić sobie z przyrządami malarskimi, umieć operować nimi na sferycznej bryle kasku. Jeśli ktoś myśli o szablonach, to również nie jest wcale prosta sprawa, zarówno jeśli chodzi o koncept wzoru, jak i wycięcie oraz aplikację.

How To Paint Amazing Graphics. Źródło: You Tube, Eastwood Company

Co innego zmiana koloru kasku, ale wykonana fachowo, a nie po prostu jako warstwa farby z puszki nałożona na byle jak przygotowany kask. Powyżej możecie obejrzeć kompletny wideo-poradnik szczegółowo ukazujący, jak należy zrobić to dobrze.

Nagranie prezentuje bardziej skomplikowany proces, ale można go uprościć i skrócić do samego przygotowania bryły i podstawowego malowania. Inna rzecz, że bardzo przyjemnie oglądać zawodowca przy pracy.

To oczywiście także reklama producenta prezentowanych środków, czyli firmy Eastwood Company. Na polskim rynku są odpowiedniki tych preparatów.

Jeśli macie jakieś własne osiągnięcia w tej materii, pochwalcie się nimi w komentarzach.

Źródło: Eastwood Company

%d bloggers like this: