Victory Octane wjeżdża do salonów marki w Europie

Do dealerów w Europie płyną pierwsze partie modelu Victory Octane. Cruiser amerykańskiej firmy Polaris miał swoją oficjalną premierę pod koniec lutego bieżącego roku.

Biorąc pod uwagę termin premiery, tempo dostawy jest całkiem spore, co w gruncie rzeczy nikogo nie powinno dziwić. Główny sezon motocyklowy w Europie trawa tylko do jesieni, a Amerykanie liczą, że do tego czasu sprzedadzą sporo maszyn.

Foto: Victory

Octane trafi do salonów a producent planuje liczne imprezy i motocyklowe show związane z tym faktem. Na razie wiadomo jedynie, że zaplanowano pewne wydarzania we Francji, Szwajcarii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji i Finlandii.

Obecność Victory w Europie była dotychczas raczej skromna, ale wraz z wprowadzeniem nowego Octane i elektrycznego Victory RR, Polaris zapewnie rozszerzy liczbę punktów sprzedaży. Inna sprawa, że Polaris, jako właściciel marki Indian, nie musi się specjalnie wysilać – wystarczyć wstawić do salonów Indian kolejne maszyny z „V” w logo.

Foto: Victory
Foto: Victory

Przypomnijmy, że Octane powstał właściwie jako maszyna o aspiracjach wyścigowych. Jednoślad został zbudowany przez Victory wraz z Roland Sand Design jako Project 156 z przeznaczeniem do wyścigów Pikes Peak, górskiego wyzwania, którego trudność polega m.in. na konieczności pokonania ponad 150 ciasnych, niebezpiecznych zakrętów.

Ostatecznie klienci dostali dość tradycyjnego cruisera, chociaż 103 KM i od 0 do 100 km/h w czasie krótszym niż 4 sekundy na pewno robi wrażenie w tej kategorii maszyn. Warto też nadmienić, że właśnie do tej maszyny należy obecny rekord świata w drifcie. Octan ma w aluminiowej ramie poprawiony silnik z… Indiana Scouta.

Foto: Victory
Foto: Victory

Europejska cena Victory Octane zaczyna się od 12 950 euro, czyli ok. 57 000 zł. Na stronie internetowej Victory Poland, Octane kosztuje 49 700 zł z VAT. To ograniczona czasowo promocja, która obowiązuje tylko do końca czerwca.

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: