Triumph Thruxton R w specjalnym wydaniu. Zobacz film

Budowa specjalnych edycji motocykli, które mają uświetnić znaczące wydarzenia lub jakąś rocznicę motocyklowej marki, nie są niczym nowym, jedną z ciekawszych, o których pisaliśmy, była choćby specjalna edycja MV Agusta F3 800 wyfasowana na pierwszą rocznicę współpracy Mercedes-AMG i włoskiej marki motocykli. Takie akcje odbywają się regularnie, bo to również doskonała reklama.

Źródło: Cafe Racer Passion

Powyższy film to świetnie zmontowany materiał prezentujący przebudowę Triumpha Thruxton R. Specjalna edycja motocykla powstała z okazji współpracy marki odzieżowej Barbour International i angielskiego producenta motocykli.

Triumph Thruxton R bazuje na legendzie wyścigów TT na wyspie Man. Wersja R w wydaniu na 2016 rok została mocno ulepszona, głównie w zakresie możliwości silnika 1200 cm3. Jednostka napędowa Thruxtona osiąga obecnie 112 Nm momentu przy 4950 obr./min.

Triumph Thruxton R. Foto: uncrate.com

Poprawiono również układ hamowania, który aktualnie bazuje na komponentach Brembo. Zawieszenie to Showa z przodu, oraz Ohlins z tyłu. W standardzie jest ABS, ride-by-wire, kontrola trakcji światła LED.

Swoją drogą Thruxtona to bardzo wdzięczny materiał do przeróbek. Jakiś czasu temu prezentowaliśmy efekt pracy ekipy Down & Out Cafe Racers, którzy przerobili fabryczny motocykl w bardzo efektowym stylu.

%d bloggers like this: