Yamaha MT-10 już w salonach!

W najbliższych dniach warto będzie odwiedzić salon Yamahy. Do Polski wjeżdżają pierwsze egzemplarze MT-10. Topowy hyper naked z mrocznej serii „Dark Side of Japan” to jedna z ciekawszych premier bieżącego roku.

Najpotężniejszy w historii model z gamy MT generuje moc 160 KM i moment obrotowy 111 Nm. O tym, jak prowadzi się ten motocykl, pierwsi Klienci Yamahy przekonali się już w ostatni weekend.

Yamaha MT-10. Foto: Yamaha
Yamaha MT-10. Foto: Yamaha

Zaprezentowany jesienią zeszłego roku na targach EICMA, a następnie pokazany w marcu na poznańskim Motorshow motocykl Yamaha MT-10 to najpotężniejszy naked w całej ofercie Yamahy. Napędza go zmodyfikowany silnik z R1 o pojemności 998 cm3, wykonany w technologii crossplane, osadzony w lekkiej aluminiowej ramie typu Deltabox o bardzo krótkim rozstawie osi, który sprzyja naturalnej pozycji jazdy.

To właśnie dzięki tym cechom MT-10 zapewnia solidną moc przy jednoczesnym zachowaniu zwrotności i poczuciu pełnej kontroli. O tę ostatnią dba elektronika, obejmująca m.in. system elektronicznie sterowanej przepustnicy YCC-T, trzystopniową kontrolę trakcji czy D-MODE z trzema trybami pracy silnika umożliwiającymi dostosowanie charakterystyki motocykla do zróżnicowanych warunków jazdy.

Yamaha MT-10. Foto: Yamaha
Yamaha MT-10. Foto: Yamaha

W celu zapewnienia precyzyjnej kontroli podczas przyspieszania i zwalniania motocykl został wyposażony w sprzęgło antyhoppingowe z funkcją docisku. Yamaha MT-10 dostępna od 21 maja w wybranych salonach na terenie kraju w cenie od 56 500 PLN.

Źródło: yamaha-motor.eu

%d bloggers like this: