Trzy nowe siedziska Ducati

Ducati przygotowuje trzy modele nowych siedzisk motocyklowych, które mają zaspokoić potrzeby użytkowników nie do końca są zadowolonych z rozwiązań fabrycznych.

Trzy modele mają spełniać różne funkcje. Pierwszy przewidziano dla zwolenników wyścigów, drugi ma być przede wszystkim maksymalnie komfortowy, natomiast trzeci wariant będzie obniżony.

Foto: Ducati
Foto: Ducati

Model sportowy ma wpłynąć głównie na poprawę wrażeń jazdy i kontroli maszyny. Siedziska sportowe są raczej minimalistyczne, bo używa się ich głównie przez krótki czas, jeśli porównamy modele przeznaczone dla motocykli podróżnych.

Sportowy model został pokryty techniczna tkaniną, która zapewnia optymalną przyczepność dzięki antypoślizgowej konstrukcji. Specjaliści poprawili również wygodę poprzez dodanie warstwy neoprenu.

Kolejny egzemplarz, przeznaczony dla zwolenników długich podróży, ma za zadanie zniwelowanie nacisku w tzw. „gorących punktach”. Długodystansowe podróże są męczące, a niektóre miejsca ciała szczególnie podatne na odciski. Specjaliści Ducati przeanalizowali mapę nacisku i opracowali siedziska, które są w newralgicznych punkach lepiej wyprofilowane i gwarantują odpowiednią sprężystość.

W przypadku trzeciego wariantu skupiono się na obniżeniu siodła. W zależności od typu, użytkownicy mogą zmienić wysokość siedziska od 2 do 4 centymetrów. Dzięki temu nieco niższe osoby nie będą miały problemu, aby oprzeć całą stopę o podłoże.

Oczywiście wszystkie trzy modele wyprodukowane zostaną z wykorzystaniem materiałów odpornych na czynniki atmosferyczne, nie jest im straszny postój w palącym słońcu i podczas długotrwałego deszczu. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy nowe siedziska pojawią się w ofercie polskich dealerów i jaka będzie ich cena.

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: