Kask Mistrza Świata może być twój. O ile słono zapłacisz

Jorge Lorenzo, zeszłoroczny zwycięzca Motocyklowych Mistrzostw Świata, a właściwie już trzykrotny Mistrz Świata GP, od roku współpracuje z firmą Shark. Kontrakt z francuskim producentem kasków wygasa za rok, ale jest bardzo prawdopodobne, że Lorenzo będzie dalej firmował swoim nazwiskiem popularną markę.

Foto: Jorge Lorenzo
Foto: Jorge Lorenzo

Tymczasem Shark wypuścił replikę kasku mistrza, model Shark Race-R Pro Lorenzo Replica. To długa i ciężka nazwa, ale lekki i zwarty kask, który ulicznym kaskaderom doda przynajmniej dziesięć punktów do stylu.

Ciekawostką tej konstrukcji jest zaawansowana konstrukcja szyby wizjera o zmiennej grubości od 4,25 mm do 3 mm, co eliminuje załamania pola widzenia na boki. Oczywiście szyba wykonana została w systemie anty-fog i anti-scratch. Z kolei wnętrze to naturalna wyściółka bambusowa, która ma właściwości antybakteryjne i antyalergiczne.

Shark Race-R Pro Lorenzo Replica. Foto: Shark
Shark Race-R Pro Lorenzo Replica. Foto: Shark

Sygnowany nazwiskiem mistrza Shark pojawił się w sprzedaży w sieci Inter Motors. Aktualna cena szybkiego jak Lorenzo kasku jest niemała, wynosi dokładnie 2459 zł.

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: