Husqvarna Vitpilen 1301 na szpiegowskich zdjęciach

Losy Husqvarny to wieczna poniewierka. Sześć lat po przejęciu marki od Cagiva MV Agusta, niemiecki koncern BMW uznał, że w jego parku maszyn nie ma miejsca dla dirtbikes i sprzedał Husqvarne spółce holdingowej austriackiego inwestora, Pierer Industries AG.

Foto: www.visordown.com
Foto: www.visordown.com

Stefan Pierer jest właścicielem 51 proc. KTM. Tym sposobem Husqvarna trafiła pod skrzydła KTM. To nie były złe lata, a dodajmy, że zaledwie niecałe trzy miesiące temu koncepcyjny model Husqvarna 701 Vitpilen osiągnął światowe uznanie zdobywając tytuł iF Design Award 2016 podczas iF Product Design Award Competition w Monachium.

Jednocześnie KTM nie zawsze gra czysto. Bywa, że Austriacy przemalowują swoje motocykle, dodaje kilka pierdółek, i sprzedają je jako świeże i gorące modele Husqvarny. Tylko dobrego, że najczęściej na częściach lepszego sortu.

Foto: www.visordown.com
Foto: www.visordown.com

Tymczasem w sieci pojawiły się szpiegowskie zdjęcia ustrzelone w pobliżu siedziby KTM w Austrii. Najpewniej są to fotki nowego modelu Husqvarna 1301.

Prawdopodobnie będzie to motocykl zbliżony do 1290 Super Duke R, za czym przemawia wygląd ramy, elementy zawieszenia, hamulce i koła, a przede wszystkim V-twin 1301 cm3. Na razie brak innych szczegółów dotyczących tego modelu, chociaż KTM zapewne nie będzie długo trzymać go pod kapeluszem.

Źródło: visordown.com

%d bloggers like this: