Niszczenie motocykli w NY. Osoby o słabych nerwach nie powinny tego oglądać

Miesiąc temu władze Nowego Jorku poinformowały media, że będą transmitować na żywo procedurę zniszczenia skonfiskowanych na terenie miasta motocykli. Wydawało się wówczas, ze to blef, który ma przestraszyć osoby na bakier z prawem.

Niestety poniższy film jest dowodem na to, że włodarze Wielkiego Jabłka nie żartują.

Foto: NYPDnews
Foto: NYPDnews

Prezydent Bill De Blascio obiecywał wcześniej, że transmisja będzie miała miejsce w TV, natomiast ostatecznie materiał na żywo został zaprezentowany przez Facebooka. Możemy się chyba zgodzić, że kwestia medium ma drugorzędne znaczenie, liczy się natomiast fakt bezsensownego marnotrawstwa.

Widok rozjeżdżanych przez spychacz motocykli i quadów jest bardzo przykry. Większość maszyn została zarekwirowana przez stróżów prawa, ponieważ należała do gangów i są to pojazdy bez dokumentów, homologacji, lub w stanie technicznym poniżej kryteriów określonych w przepisach.

Źródło: City of New York Government

Przez 30 minut praktycznie nic się nie dzieje, dlatego najlepiej przewinąć nagranie na ostatnie 3 minuty. Przeciwnicy inicjatywy miejskich urzędników dowodzą, że skonfiskowane motocykle mogły został przekazane na cele charytatywne lub należało pozyskać za nie pieniądze dla miasta, a bezmyślne niszczenie nikomu się nie przysłuży.

Źródło: visordown.com

%d bloggers like this: