Kto powiedział, że stroje motocyklowe muszą być zawsze takie same?

Skórzany komplet z błyskawicami dla fana prędkości i czarna kurtka z byczej skóry oraz jeansowe spodnie dla zwolennika wolniejszej, swobodnej jazdy. To standard, który widzimy na drodze.

Firma UD Replicas ma inne, znacznie odważniejsze propozycje motocyklowych strojów. Tylko dla prawdziwych… superbohaterów.

Foto: substreammagazine.com
Foto: substreammagazine.com

Te trzy kombinezony nie tylko ochronią motocyklistę przed niepogodą i skutkami ewentualnej wywrotki, ale przede wszystkim sprawią, że poczuje się jak Batman, Superman lub Mroczny Rycerzy, czyli właściwie Batman po raz drugi.

Stroje wzorowano na modelach, które pojawiły się w filmie pt. „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” oraz starszym przeboju pt. „Batman – Mroczny Rycerz powstaje”.

Foto: udreplicas.com
Foto: udreplicas.com

Producent zaznacza, że smukła sylwetka, płaski brzuch i szerokie ramiona nie są warunkiem koniecznym, aby wdziać strój bezkompromisowego obrońcy ludzkości. W sprzedaży dostępne będą rozmiary 3XL i 4XL dla wielbicieli piwa, którym bliżej do sylwetki Kung Fu Pandy niż Clarka Kenta. Ponieważ nic nie ma za darmo, większe rozmiary kosztują 150 dolarów więcej niż warianty standardowe.

Kombinezony wykonane zostały z 2 mm skóry wołowej i lycry. Podobną są odporne na ścieranie i wiatr, doskonale przylegają, są elastyczne gdzie trzeba i zapewniają swobodny przepływ powietrza, mimo że sprawiają wrażenie sztywnych.

Foto: udreplicas.com
Foto: udreplicas.com

Konstrukcje wzmocniono atestowanymi panelami ochronnymi. Homologowana zbroja obejmuje wszystkie newralgiczne obszary, spodnie mają panele po bokach stawów biodrowych, na kolanach i goleniach. Oczywiście zestaw nie byłby kompletny bez butów i rękawic, które również są dołączone i także wykonano je z bydlęcej skóry.

Do każdego z trzech uniformów dostępne są liczne akcesoria poczynając od kuloodpornej kamizeli z kevlaru dla zbroi Batmana (Mroczny Rycerz), przez kilka wariantów pasów, aż po bardziej zdobne symbole Batmana i Supermana.

Foto: udreplicas.com
Foto: udreplicas.com

Niestety na razie UD Replicas nie zamierza sprzedawać uniformów poza USA. Ceny również nie są szczególnie zachęcające i zaczynają się od 1396 dol. za motocyklowe wdzianko Supermana oraz 1565 dol. za pozostałe dwa stroje, oczywiście bez osprzętu ułatwiającego tępienie zła.

Jeśli chodzi o kaski, UD Replicas nie zajmuje się tym tematem. Możemy chyba przyjąć, że czarny kask będzie pasował do każdego z powyższych strojów. Wystarczy tylko samodzielnie zainstalować na czubku jakąś diodę, żeby bandziory widziały, że nadciąga apokalipsa.

Niektórzy uważają, że zbroje z UD Replicas są za drogie. 1500 dolarów to obecnie około 5700 zł. Spora kwota, ale przecież nie dla superbohatera, prawda?

Źródło: autoevolution.com

%d bloggers like this: