Ural z wózkiem w wersji… brytyjskiej. Można i tak

Ekipa Kevin Speed Shop zajmują się przede wszystkim przeróbkami maszyn niemieckiego BMW, ale nigdy nie odmawia klientom, którzy mają konkretne pomysły i są mocno zdeterminowani. Dlatego Brytyjczycy zdecydowali się na modyfikację motocykla rosyjskiej marki Ural.

Zmiany miały dotyczyć jedynie wizualnej strony motocykla, bez ingerencji w ramę, zawieszenie i silnik.

Foto: Kevil Speed Shop
Foto: Kevil Speed Shop

Prace zaczęto od demontażu oryginalnego siedziska, z którego zdjęto sztuczną skórę na rzecz prawdziwej i dodano ozdobne przeszycia. Podobnie postąpiono z dwoma siedzeniami z wózka bocznego.

Klient życzył sobie, aby rosyjski motocykl wygląda tak… brytyjsko, jak to tylko możliwe, dlatego m.in. zainstalowano na pokładzie nową szybę o regulowanej wysokości renomowanej marki Brooklands.

Foto: Kevil Speed Shop
Foto: Kevil Speed Shop

Maszyna zyskała także bardziej konsekwentne hamulce Brembo. Zrezygnowano z oryginalnego reflektora na stylizowany model retro umieszczony na osobnym ramieniu, do którego dołączono również tylne światło, które z nim znakomicie współgra.

Do magazynu trafił także oryginalny zbiornik paliwa, który był podobno bez wyrazu, a w jego miejsce zainstalowano bardziej obły i elegancki wariant w stylu Triumph.

Foto: Kevil Speed Shop
Foto: Kevil Speed Shop

Ostatecznie maszyna została na nowo pomalowana w gustownym, szarym kolorze, ożywionym przez czerwone pasy. Efekt końcowy może się podobać, Ural zyskał na elegancji, ale nie stracił swoich pierwotnych cech.

Źródło: kevilsspeedshop.com

%d bloggers like this: