BMW G310R w nowym materiale wideo. Wygląda świetnie?

BMW znowu przypomina o swoim najnowszym dziele, czyli modelu G310R, w promocyjnym materiale wideo. Film nakręcono w Brazylii, a konkretnie Sao Paulo, zaś przesłanie poniższego nagrania to jednocześnie filary nowoczesnego marketingu motocyklowego – pasja, wolność i życie.

Challenge the city – The new BMW G 310 R. Źródło: You Tube, BMW Motorrad.

G310R to niewielki jednoślad (waży 158 kg, a jego długość wynosi 1988 mm), napędzany jednocylindrowym silnikiem o pojemności 313 cm3 osiągającym moc 34 KM, którą dostępna jest przy 9500 obr./min. To pierwszy roadster BMW z silnikiem poniżej 500 cm3.

Maksymalny moment obrotowy 28 Nm pojawia się przy 7500 obr./min. Wystarczy to, aby rozpędzić malca z BMW do 140 km/h. G310R plasuje się blisko takich modeli jak Honda CBR300R, chociaż japoński motocykl ma jednak 30 KM więcej. W podobnym segmencie znajdują się również modele KTM RC 390 i Duke 390.

Challenge the city - The new BMW G 310 R. Foto: You Tube, BMW Motorrad
Challenge the city – The new BMW G 310 R. Foto: You Tube, BMW Motorrad

BMW potrafi robić również filmy promocyjne, czego dowodzi powyższe nagranie, natomiast warto zwrócić uwagę na różne manipulacje i niuanse w tym materiale. Rzućcie okiem na kadr powyższej. Dlaczego motocyklista wisi praktycznie poza motocyklem? Przecież na zwykłej drodze to nie ma sensu i jest niebezpieczne.

Chodzi oczywiście o sylwetkę jaką przyjmują motocykliści podczas wyścigów, choćby z serii MotoGP. BMW pokazuje nam, że kierowca G310R jest równie szybki jak Rossi. Każdy może być! Co z tego, że na publicznej drodze, w zwykłym stroju, na tej maszynie, to bzdura. Wyobraźnia działa!

Źródło: visordown

%d bloggers like this: