Trojka, która łączy elementy motocykla i samochodu

Pakistański projektant Bilal Khan zaprezentował projekt o nazwie Vector.

Kombinacje, które są próbą wykorzystania zalet obu środków lokomocji – motocykla i samochodu, powstają ostatnio jak grzyby po deszczu. Zresztą takie firmy jak choćby H-D posiadają trójkołowe monstra w swoim asortymencie nie od dziś, wystarczy spojrzeć na potężnego Tri Glide.

vector-trike_1
Vector trike Concept. Foto: Bilal Khan

Pomysł Khana Vectora jest inny, bo maszyna posiada pełne zadaszenie, co czyni wizję autora bliższą samochodom niż motocyklom. Bolid przewidziany jest dla jednej osoby, silnik zamontowany jest z tyłu, za kabiną pasażera, czyli odwrotnie niż np. w konstrukcji Slingshota.

Sądząc po dwóch otworach w obudowie napędu, przypominających wyloty układu wydechowego, chcielibyśmy wierzyć, że silnik byłby spalinowy, ale równie dobrze może to być napęd elektryczny.

vector-trike_3
Vector trike Concept. Foto: Bilal Khan

Jedną z głównych zalet projekty Khana są standardowe, zbliżone do przeciętnego motocykla, wymiary maszyny. Dzięki temu powinna sprawdzić się w miejskim zgiełku.

Problemy jakie można dostrzec w projekcie Vectora jest duży prześwit, a więc wysoki środek ciężkości, co może stanowić problem na zakrętach. Z kolei półkolisty dach i masywne słupki prawdopodobnie utrudnią obserwację drogi, ograniczają pole widzenia.

vector-trike_2
Vector trike Concept. Foto: Bilal Khan

Oczywiście na razie Vector jest jedynie oryginalną wizją artysty i ciekawostką.

Źródło: autoevolution

%d bloggers like this: