Royal Enfield z rekordem sprzedaży. Czy marka wraca do Europy?

Royal Enfield to w gruncie rzeczy stara, angielska marka, którą koleje losu wygnały z rodzinnego Redditch w hrabstwie Worcestershire do fabryki w Madras, w południowych Indiach. I tam już Royal Enfield pozostał. Legenda angielskiej solidności nadal jednak działa, czego dowodzą najnowsze wyniki sprzedaży motocykli marki.

royal_01
Siddhartha Lal. Foto: forbesindia.com

W okresie od kwietnia ubiegłego roku do marca 2016 roku nabywców znalazło 508 099 motocykli z logo Royal Enfield, co oznacza wzrost aż o 60 proc. Pozycja Royal Enfield jest tak dobra, że właściciele marki rozważają, a właściwie podjęli już decyzję o powrocie do macierzy. To nie żart. Royal Enfield wróci na Wyspy Brytyjskie i na Stary Kontynent.

Royal Engield ma zamiar zainwestować ponad 60 milionów funtów z centra zlokalizowane w Europie, jedno z nich na pewno znajdzie się na Wyspach Brytyjskich, co potwierdził już Siddharha Lal – prezes Eicher Motors, czyli firmy, w której portfolio znajduje się angielska marka.

royal_02
Siddhartha Lal. Foto: forbesindia.com

Ponadto producent zamierza pobić tegoroczny rekord i sprzedać w przyszłym roku 675 000 motocykli Royal Enfield.

Koniunktura na razie sprzyja dwukołowej motoryzacji, tak samo jak moda na motocykle retro. Gdyby marka Royal Enfield na stałe zawitała do Europy, na pewno znalazłoby się wielu chętnych na legendarne, angielskie motocykle… może trochę indyjskie.

Źródło: rushlane.com

%d bloggers like this: