Pomaluj swój silnik w… wodzie

Malowanie metodą hydrografiki polega na zastosowaniu specjalnej foli. Wystarczy jedynie odpowiedniej wielkości pojemnik z wodą o optymalnej temperaturze, aktywator do folii i można malować.

Po zanurzeniu w wodzie wzór ściśle przylega do bazy, zaś po ocieknięciu obiektu z wody, powinien przejść przez suszarkę tunelową i musi zostać polakierowany bezbarwnym lakierem.

malowanie_silnika_01
Hydrografika. Foto: YT, Rukus Customs

Personalizowanie motocykla, nawet malowanie części osłon, owiewek, czachy i ogona, widzieliśmy już wiele razy, ale malowanie elementów silnika to wciąż dość nietypowa sprawa.

Hydrografika nie jest niczym nowym, natomiast ostatnio rozwój tej technologii jest co raz szybszy, co przekłada się na lepsze odwzorowanie kolorów, wyższe rozdzielczości i trwałość aplikacji.

Źródło: Rukus Customs

Malowanie za pomocą wody ma również tę zaletę, że farba może dokładnie pokryć również skomplikowane elementy i szczeliny zadanym wzorem. W innym przypadku byłoby to niemożliwe.

Oczywiście otwartą kwestią pozostaje, czy malowanie pokryw zaworów silnika lub innych elementów w ogóle ma sens i nie jest przesadą.

%d bloggers like this: