Wariat wtargnął na drogę. Co robić?

Na profilu Pit Stop MotoVlog pojawił się film, zarejestrowany przez autora kamerą zainstalowaną na kasku. Na nagraniu widać będącego prawdopodobnie pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających osobnika, który wbiega niemal pod koła motocykla.

Z komentarza twórcy filmu wynika, że to wyjątkowo głupia „zabawa”, jaką urządziło sobie kilku mieszkańców miejscowości. Gra polega na gwałtownym wtargnięciu na jezdnie i zatrzymaniu się tuż przed najeżającym pojazdem.

wbiegł prosto pod koła. Źródło: You Tube, PitStop MotoVlog

Większość komentarz sugeruje PitStop MotoVlog, że taki problem należy rozwiązać, mówiąc oględnie, siłowo, ale my byśmy chcieli zwrócić uwagę na coś innego. Nie polecamy rękoczynów, natomiast w podobnych okolicznościach należy bezwzględnie i natychmiast zadzwonić na policję.

Nie chodzi o to, żeby dać oprychom nauczkę, chociaż na pewno by się im przydała, ale głównie o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Kolejnym pojazdem może być skuter z matką i dzieckiem albo starszy człowiek za kółkiem małolitrażowego samochodu. Nie każdy wykaże się takim opanowaniem jak motocyklista na filmie. Kierowca może odruchowo ostro odbić kierownicą w lewo i zderzyć się z pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka.

Scenariuszy wypadku jest wiele, dlatego po prostu trzeba zareagować. I to jak najszybciej, dopóki nie zdarzyło się jeszcze nieszczęście.

%d bloggers like this: