Gra komputerowa na 90-lecie historii Ducati to również wirtualne… muzeum

Niedawno pisaliśmy o serii wydarzeń związanych z 90-leciem historii Ducati, w tym o rocznicowym filmie Włochów. Najnowsze wieści dotyczą gry komputerowej dla miłośników marki z Bolonii.

Premiera “Ducati – 90th Anniversary The Official Videogame” odbędzie się w czerwcu. Aktualnie wiadomo, że w grze pojawią się najbardziej znane i kultowe motocykle z Borgo Panigale.

DUCATI – 90th Anniversary. Źródło: You Tube, Ducati – 90th Anniversary.

Rozgrywka ma podobno zachwycić odbiorców w każdym wieku, co niekoniecznie jest dobrą nowiną, bo jeżeli coś jest dla wszystkich, to najczęściej jest dla nikogo. Ale na razie jesteśmy dobrej myśli.

Ducati powierzyło prace nad “90th Anniversary The Official Videogame” znanej firmie Milestone, ponieważ ten włoski producent i dystrybutor ma ogromne doświadczenie w tej dziecinie. Przypomnijmy, że pod skrzydłami Milestone powstały takie serie jak MotoGP, MXGP oraz “Sebastian Loeb Rally Evo” i “Valentino Rossi The Game”.

ducati-90th-anniversary_01
Foto: Ducati

W grze Ducati zobaczymy 39 modeli motocykli podzielonych na siedem epok począwszy od 1950 roku do najnowszych, hi-endowych maszyn.  Pojawi się choćby 125 Desmo z 1958 roku, 500 Pantach z 1970 roku, legendarny naked Monsters, limitowana wersja 1199 Panigale Superlegger z 2014 roku i oczywiście Desmosecidici GP15 Andrea Iannone.

Cyfrowe wyścigi odbędą się na pięciu torach drogowych, tzn. Stelvio Park, Kanto Temples, Sierra Nevada, French Riviera, North Wales i ośmiu wiernie odtworzonych torach wyścigowych: Imola, Potrero de los Funes, Almeria, Ameryka Road, Magny Cours, Donington i Sugo.

ducati-90th-anniversary
Foto: Ducati

Jako bonus przewidziano wyścigi w Misano World Circuit “Marco Simoncelli”. Kolejna ciekawostka to Muzeum Ducati, fragment gry w całości przygotowany dla fanów i entuzjastów, którzy chcieliby poznać lub przybliżyć historię największych, motocyklowych przebojów Ducati.

Źródło: autoevolution

%d bloggers like this: