„To mój Harley! Jest the best!”

O wpływie marki Harley-Davidson na popkulturę nie trzeba nikogo przekonywać, w końcu nawet określenie „harleyowiec”, oznaczające motocyklistę o wyglądzie wokalistów ZZ Top, na maszynie typu chopper, powstało dzięki sławie amerykańskiej legendy.

moj harley
Foto: Funky Tank “Mój Harley”

Można mówić, że harleye to motocykle przestarzałe technicznie, ciężkie i zwrotne jak wóz drabiniasty, ale nie można odmówić amerykańskiej marce wspaniałej historii i niezwykłych osiągnięć. Oraz miejsca w sercach tysięcy przedstawicieli motocyklowej braci.

Goście z kapeli Funky Tank nagrali piosenkę, która momentami trąci kiczem i sztampą, ale i tak zapada w pamięć i nie chce się odczepić. Posłuchacie sami.

Funky Tank “Mój Harley” . Źródło: You Tube, Zespół Funky Tank

Zespół Funky Tank powstał w 2009 roku ewoluując z reggae’owego zespołu Czarny Lew, który znalazł się na stylistycznym rozdrożu. Zbyszek Bieniak i Piotr Trela postanowili rozszerzyć swoje muzyczne horyzonty m.in. na muzykę funk – stąd nazwa Funky Tank.

Próbując zdefiniować stylistyczną różnorodność, członkowie Funky Tank postanowili określić uprawiany przez siebie gatunek muzyczny mianem funky’reggae’roll . Nazwa ta, choć pojemna, i tak nie do końca oddaje całą muzyczną aktywność zespołu.

Źródło: www.funkytank.pl

%d bloggers like this: