Namiot dla motocyklisty i jego maszyny. Dziewczynę też można zabrać

Namiot w podróży jest rzeczą tak oczywistą jak to, że motocykl ma dwa koła, ale niektóre modele są dla motocyklisty lepsze niż inne. Takim namiotem jest Atacama z amerykańskiej firmy Redverz.

Model firmy Redverz to już trzecia generacja namiotów przeznaczonych dla wielbicieli jednośladów, którzy cierpią, gdy motocykl musi stać pod chmurką.

Serię III nazwano Atacama i podobnie jak w poprzednich odsłonach, projekt wyróżnia się specjalną przestrzenią wewnątrz konstrukcji, przeznaczoną dla motocykla.

Wymiary boksu umożliwiają wstawienie do namiotu tak dużej maszyny jak BMW R1200GS łącznie z zamontowanymi sakwami bocznymi. Poza motocyklem w namiocie zmieszczą się maksymalnie trzy osoby.

Oczywiście konstrukcja jest w pełni wodoodporna, z moskitierą, wbudowaną podłogą w części do spania i kompletnym systemem mocowania.

Ponieważ jest to model zaprojektowany specjalnie dla motocyklistów, szczególną uwagę zwrócono na rozmiar zapakowanego namiotu. Po spakowaniu Atacama ma kształt poręcznego, łatwego do transportu walca o długości 53 cm i średnicy ok. 23 cm. Całość waży ok. 6 kilogramów .


15 Second Setup Video – Atacama Motorcycle Expedition Tent. Źródło: YT, Redverz Gear

Długość namiotu wynosi 495 cm, szerokość 254 cm. Przestrzeń do spania to 234 x 241 cm, zaś przedział dla ukochanego motocykla 259 x 91 cm. Namiot ma cztery drzwi, podłoga wykonana została z Nylonu 70D 190T, zaś powłoka zewnętrzna z poliestru 68D 210T.

Atacama posiada również namiot wewnętrzny. Stelaż wykonano z aluminium 7001 T6. Niestety amerykański namiot nie jest tani. Atacama III kosztuje 499 dolarów. Można go nabyć tutaj.

%d bloggers like this: